Ekskluzivno: Isprobali smo Realme 11 Pro+ 5G – Telefon kome će konkurenti teško parirati

Telefon realme 11 Pro+ 5G izgleda identično kao i model bez plusa u postifksu (realme 11 Pro 5G). To u ovom slučaju ne predstavlja manu, jer bi zaista bilo šteta da se ovako dobar dizajn iskoristi za samo jedan model. Da podsetimo, za izgled oba telefona zaslužan je bivši Gucci dizajner, Matteo Menotto i slobodno možemo da kažemo da je moda imala veliki uticaj prilikom dizajniranja ovih telefona. Uostalom, već i prvi pogled na njih ukazuje da su ova dva modela osmišljena da budu ne samo mobilni telefoni, već i prestižni modni detalji.

Dakle, kao i realme 11 Pro 5G, i realme 11 Pro+ 5G model ima zadnju stranu presvučenu veganskom kožom, sa šavom po sredini koji podseća na klasičan patent zatvarač (rajsfešlus). Na centralnoj poziciji zadnje strane dominira veliki kružni modul sa kamerama i on je praktično jedini detalj po kome može vizuelno da se odredi da li se radi o modelu sa ili bez plus postfiksa. Naime, na realme 11 Pro+ 5G modelu postavljena je kamera rezolucije čak 200 MP (što i piše na kamera modulu), a drugi različit detalj je što umesto dve kamere (kao kod realme 11 Pro 5G modela), ovde imamo sistem od tri zadnje kamere.

Glavna kamera zasnovana je na Samsung-ovom ISOCELL HP3 senzoru, poseduje optičku stabilizaciju, i smeštena je u centru pomenutog kružnog modula. Zahvaljujući visokoj rezoluciji, čak i bez optičkog zuma, ova kamera obezbeđuje da se kropovanjem dobiju 2x i 4x zumirane fotografije, kako proizvođač navodi, bez gubitka kvaliteta slike. Od ostalih korisnih opcija pomenućemo da ona poseduje i kontinualni automatski fokus, što je veoma korisno kada se fotografiše objekat u pokretu, a podržani su i SuperNightScape i Moon mode, za noćno fotografisanje i slikanje meseca.

Pored glavne, na raspolaganju je ultra-široka kamera od 8 MP, zasnovana na Sony MIX 355 senzoru, a zgodno je što noćni mod fotografisanja funkcioniše i na njoj. Poslednja kamera u sistemu je makro kamera rezolucije 2 MP, prosečnog kvaliteta.

Pročitajte i:  „Motorola One Fusion Plus“ – Vrhunske karakteristike uz pristupačnu cenu

Što se kvaliteta fotografija tiče, on je odličan. Veoma nam se svidelo što i glavna i ultra-široka kamera mogu da se koriste u Pro modu, gde su dozvoljena ručna podešavanja (skoro) svih parametara. Jedina razlika u mogućnostima je što je RAW mod dostupan samo na glavnoj kameri. Osnovna rezolucija fotografija je 12.5 MP, ali po potrebi možete da podesite snimanje u visokoj rezoluciji od 50 MP, ili čak 200 MP.

Fotografije snimljene po danu, u svom automatskom modu su vrhunske. Broj detalja na fotografiji je visok, kontrast je odličan, kao i dinamički rang, a boje su prirodne. Generalno, ove fotografije su zaista odličnog kvaliteta. Dvostruki zum se dobija kropovanjem sredine fotografije od 50 MP, a 4x zum kropovanjem fotografije od 200 MP. Iako su ove fotografije za nijansu lošije nego kod standardnih fotografija, u smislu da se pojavljuje određena količina kolornog šuma, njihovim upoređivanjem sa 50 MP, odnosno 200 MP fotografijama lako se vidi da su u pitanju identične fotografije (dela) tih scena, pa stoji izjava o zumu bez gubitka kvaliteta. Uostalom, ovo rezultujuće fotografije su mnogo boljeg kvaliteta nego prilikom upotrebe klasičnog digitalnog zuma, pa senzor od 200 MP u ovom slučaju zaista ima smisla. Verujemo da je ovde pokazano najbolje što se može postići na tom polju sa implementiranom tehnologijom.

Prednja kamera poseduje rezoluciju od 32 MP i hvata „široku sliku“, pa pored sebe, možete na fotografijama da usnimite i svoje prijatelje pred vas. Kvalitet je veoma dobar, sa dobrim rasponom osvetljenja i prirodnim bojama. Kamera je postavljena u „punch hole“ varijanti, u centralnom delu uz gornju ivicu ekrana.

Na realme 11 Pro+ 5G modelu implementiran je AMOLED ekran dijagonale 6.7 inča, sa osvežavanjem od 120 Hz i HDR10+ podrškom. Osvetljenje ekrana je dovoljno da može da se upotrebljava i na otvorenom, po sunčanom danu. Softver poseduje i dva dodatna moda koja poboljšavaju kvalitet slike – Video Color Boost i Bright HDR Video. Prvi „proširuje“ kolorni gamut prilikom prikaza SDR sadržaja, dok drugi povećava osvetljenje prilikom reprodukcije HDR videa. U oba slučaja kvalitet slike je primetno bolji, ali to rezultuje i povećanjem potrošnje baterije.

Pročitajte i:  Recenzija: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 5G

Kapacitet baterije je 5000 mAh, što je dovoljno za jedan i po do dva dana autonomije, u zavisnosti od načina upotrebe. U paketu se dobija i super brzi punjač od 100 W, koji omogućava da se baterija potpuno napuni za samo 28 minuta, dok će za prvih pet minuta, obezbediti dopunjavanje od čak 27 procenata. Telefon poseduje Wise Charging opciju, koja je automatski uključena. Ona „uči“ navike punjenja korisnika i brzo će napuniti 80 procenata kapaciteta, dok će preostalih 20 procenata napuniti pre nego što korisnik obično počne da koristi telefon. Ovo je veoma zgodno za korisnike koji telefon pune preko noći. Pošto velika brzina punjenja znači i veliko zagrevanje baterije tokom tog procesa, moramo pohvaliti i to da je realme u ovaj model implementirao višestruke sisteme zaštite, a uz sve to, telefon je iznutra tretiran zaštitom od eventualne vatre.

Primerak realme 11 Pro+ 5G telefona koji nam je stigao na testiranje poseduje 12 GB RAM-a i 512 GB prostora za podatke. Podržan je i dinamički RAM koji može da proširi memoriju za dodatnih 4 GB do 12 GB (prva vrednost je podrazumevana). Telefon pokreće MediaTek Dimensity 7050 5G čipset, koji možda nije najnoviji, ali je dovoljno snažan za obavljanje svih uobičajenih poslova.

Kada je softver u pitanju, realme 11 Pro+ 5G se isporučuje sa Android 13 OS-om, preko koga je instaliran realme UI 4.0. Kompanija obećava dve generacije update-a kada je u pitanju OS, kao i tri godine bezbednosnih unapređenja.

Šta na kraju reći o ovom telefonu? Slobodno možemo da kažemo da je dizajn telefona neprevaziđen do sada, kao i da će konkurenti morati dobro da se potrude da naprave telefon koji će moći da mu parira. Pored izgleda, realme je na ovom telefonu uspeo da implementira i veoma konkurentan hardver, pri čemu prvenstveno mislimo da odličnu glavnu kameru, ali i veliku količinu skladišnog prostora. Ne smemo da zaboravimo ni visoko kvalitetni AMOLED ekran, kao ni veoma brzi punjač baterije.

Pročitajte i:  Testirali smo Huawei P Smart 2021 – Najbolji u svojoj klasi

Suštinski, realme je napravio telefon koji bez problema može da se nađe na modnoj pisti, ali koji istovremeno nudi više nego dobre performanse. Time je ostvarena dobitna kombinacija – zadovoljeni su i korisnici kojima je izgled u prvom planu, ali i korisnici koji od telefona traže da funkcionalnosti budu na nivou. Uz sve to, ovaj telefon je cenovno pristupačan korisnicima, pa smo sigurni da je realme 11 Pro+ 5G pogodio „pravo u metu“.

Napomena: Svi koji kupe i aktiviraju uređaj (upale ga i obave jedan poziv) u prvih mesec dana  (do 19. jula) dobijaju garanciju na ekran, te ukoliko eventualno dođe do lomljenja ekrana, mogu da ga zamene u prvih 6 meseci od trenutka kupovine.

Cena: 61.999 rsd  (promo cena – 57.999 rsd)

Kontakt: realme

Izvor: www.ictvesti.com

Specifikacije:

Displej 6.7“, AMOLED, 1080 x 2412 piksela, 20:9, 120 Hz, 950 nita, HDR10+
Čipset Mediatek Dimensity 7050 (6 nm)
CPU Octa-core (2 x 2.6 GHz Cortex-A78 & 6 x 2.0 GHz Cortex-A55)
GPU Mali-G68
Memorija 12 GB RAM, 512 GB storidž
Kamere Zadnje: 200 MP, f/1.7, 23 mm (široka), 1/1.4″, 0.56 µm, PDAF, OIS;
8 MP, f/2.2, 16 mm, 112˚ (ultraširoka);
2 MP, f/2.4, (makro);
Video: 4K@30fps, 1080p@30/60/120/480fps, 720p@960fps, gyro-EIS;
Prednja: 32 MP, f/2.5, 22 mm (široka);
Video: 1080p@30fps;
Zvuk Stereo
Baterija Li-Po, 5000 mAh, 100W brzi punjač
Konekcije WiFi, Bluetooth, GPS, NFC, USB-C, senzor otiska prsta ispod ekrana
SIM Dual SIM (nano SIM)
OS Android 12 + realme UI 4.0
Dimenzije 161.6 x 73.9 x 8.2 mm
Masa 183 g
Boje Astral Black, Sunrise Beige, Oasis Green